Pánik és öröm: James megsérült, de nyert a Heat!

""

Az első három mérkőzéshez képest a negyedik összecsapást jól kezdte az Oklahoma City Thunder. A Miami Heat Chris Bosh kétpontosával ugyan megszerezte a vezetést, majd az OKC egy 9-0-s sorozatot produkált. A vendégek sokkal agresszívebben és gyorsabban játszottak az előző mérkőzésekhez képest, ezzel az első 12 percben nem tudott mit kezdeni Heat, amely négy perc elteltével már 10 pontos hátrányban volt.

A 4. perc legvégén Russell Westbrook kosarával 15-5-re vezetett a Thunder, majd a Miami Dwyane Wade és LeBron James vezetésével felzárkózott 5 egységre. A Heat három percen keresztül ”tartotta” 5 pontos hátrányát, majd jöttek a hibák, amelyeket kegyetlenül kihasznált a Thunder. Az OKC az utolsó három percre 13 pontos előnnyel fordulhatott. A 11. percben Nick Collison duplájával már 29-14-re vezetett az Oklahoma City.

Az első negyedet 33-19-re a Thunder nyerte meg. Érdekesség, hogy a Miami három másodperccel a játékrész vége előtt Norris Cole fantasztikus triplájával kapaszkodott fel mínusz 14 pontra. Az első negyed után az OKC legjobbja a 10 pontos Westbrook volt. A Heat-ben Bosh 10 perc alatt 6 pontot és 5 lepattanót jegyzett.

Fantasztikusan kezdte a második negyedet a Miami Heat, ugyanis három és fél perc alatt egy pontot sem kapott, nem mellesleg felzárkózott 1 pontra. Scott Brooks a játékrész elején időt kért, de a csapatát nem tudta felrázni a kezdeti sokkból. Az 5. percben Wade triplájával a Heat a mérkőzés első perce után ismét megszerezte a vezetett. Sokáig nem örülhetett az előnyének a Heat, ugyanis James Harden hárompontosával és Durant duplájával az OKC 5 pontos előnyre tett szert.

Érdekesség, hogy Harden triplája előtt Serge Ibaka blokkolta szabályosan Wade-et, de a Heat sztárja ráesett a hátára. Egy rövid ápolás után folytatni tudta a játékot a harmincesztendős dobóhátvéd. A két csapat között kialakult a 2-3 pontos különbség. A második negyedet 11 ponttal a Heat nyerte meg, de a második félidőre 49-46-os OKC vezetéssel fordultak a csapatok. Az első félidőben Westbrook 18, míg Durant 12 pontot dobott. A másik oldalon James és Wade is 10-10 pontot jegyzett.

A harmadik felvonást is a Miami kezdte jobban. A hazai együttes Wade 4 pontjával átvette a vezetést, de a Thunder Durant hárompontosával válaszolt a Heat rohamára. A Miami feljavult a harmadik felvonásra, míg a Thunder játékosai egy kicsit fáradnak tűntek. Az 5. percben Wade két büntetőjével és Mario Chalmers triplájával 64-60-ra a hazai csapat vezetett.

Brooks az előző negyedhez hasonlóan egy időkéréssel megpróbálta megtörni a Miami lendületét, míg saját csapatába lelket próbált önteni. Az időkérés után ismét Chalmers villant, így a Heat már 6 egységgel vezetett. Az OKC Harden vezetésével felzárkózott 2 pontra, de a hazai csapatot már nem tudta befogni. A 10. percben James büntetőivel 77-70-re elhúzott a Heat. A negyed végére a Thunder 4 pontra csökkentette a hátrányát.

A negyedik felvonás első két percében szoros volt az állás, majd Chalmers egymás után 5 pontot dobott, így a Heat 85-79-re ellépett ellenfelétől. A két csapat között egy hihetetlen adok kapok alakult ki, ebben az időszakban Westbrook sorozatban 11 pontot szórt, míg az OKC kiegyenlített. A 7. percben a Heat szurkolói, köztük a csapat igazgatója, Pat Riley is a szívükhöz kaptak, ugyanis a Duranttel való találkozó után James elkezdte húzni a lábát.

Az alacsony bedobó egy rövid ápolás után folytatni tudta az összecsapást, de lépésről-lépésre egyre jobban fájlalta a térdét. Az utolsó percekben az OKC több hibát is elkövetett, míg a James nélkül felálló Heat Chalmers vezetésével bebiztosította győzelmét. A Miami Heat 104-98-ra megnyerte a találkozót, így összesítésben már 3-1-re vezet a floridai együttes.

A Heat sikerének a kulcsa, ezúttal a csapategység volt. LeBron James 26, míg Dwyane Wade és Mario Chalmers 25-25 pontig jutott. Az alapszakasz MVP-je még 12 asszisztot is jegyzett. Az Oklahoma City Thunder-ben Russell Westbrook 43 pontot termelt, ezzel toronymagasan a mérkőzés legeredményesebb kosárlabdázója lett. Kevin Durant 46 perc alatt 28 pontig jutott. Az ötödik mérkőzést június 21-én Miamiban rendezik meg, vagyis az előző három összecsapását megnyerő Heat hazai pályán lehet bajnok.